Ekokogeneracja z zyskiem. Dzięki energii z odpadów – Portalsamorzadowy.pl, 16.05.2016 r.

• Po pierwszym kwartale spółka Ekokogeneracja zanotowała ponad 573 tys. zł. zysku.
• Przed rokiem w analogicznym okresie roku spółka zanotowała stratę.
• Poprawa wyników to w dużej mierze skutek realizacji części umowy dostawy instalacji do produkcji energii cieplnej z odpadów.

Cały artykuł na: http://www.portalsamorzadowy.pl/

Ekokogeneracja S.A. przejmuje produkcję pieców ceramicznych WGE – Energetykacieplna.pl, 22.03.2016 r.

Ekokogeneracja S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect od maja 2012 r., przejęła produkcję pieców ceramicznych WGE do wytwarzania energii cieplnej z odpadów od jej dotychczasowego producenta. Emitent dokonał także rozliczenia kolejnej części umowy dostawy instalacji.

Cały artykuł na: http://www.energetykacieplna.pl/

Ekokogeneracja S.A. widzi duży potencjał w mniejszych miastach – Rzeczpospolita, 16.02.2016 r.

Notowana na NewConnect spółka chce skoncentrować się na budowaniu instalacji „pod klucz” do produkcji energii cieplnej ze śmieci.

Cały artykuł: [pobierz] – plik.png 422kb

Ekokogeneracja S.A. skorzysta z boomu na produkcję ze śmieci – Parkiet.com, 16.02.2016 r., autor: Aneta Wieczerzak-Krusińska

Spółka chce się skupić na budowaniu instalacji „pod klucz” do produkcji energii cieplnej z odpadów. Temu rynkowi pomogła zmiana przepisów, która weszła w życie z początkiem roku.

Cały artykuł: [pobierz] – plik.png 220kb

Ekokogeneracja ma umowę za 7 mln zł – Biznes.pap.pl, 23.09.2015 r.

Ekokogeneracja, spółka notowana na rynku NewConnect, ma umowę o wartości 7 mln zł na dostawy instalacji do produkcji energii cieplnej z odpadów – poinformowała spółka w komunikacie.

Cały artykuł na: http://www.Biznes.pap.pl/

EKOKOGENERACJA z dobrymi perspektywami – Parkiet.com, 19.08.2015 r., autor: Tomasz Danelczyk

Spółka notowana na rynku NewConnect, zajmująca się sprzedażą instalacji do produkcji energii cieplnej z odpadów, osiągnęła w I półroczu 2015 r. 992 tys. zł skonsolidowanych przychodów.

Cały artykuł na: http://www.parkiet.com/

EKOKOGENERACJA z dobrymi perspektywami na drugie półrocze 2015 r. – NewConnector.pl, 19.08.2015 r.

Ekokogeneracja S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect od maja 2012r., osiągnęła na poziomie skonsolidowanym 542 tys. zł przychodów ze sprzedaży w 2 kw. 2015 r. Grupa Kapitałowa w minionym kwartale podpisała kontrakt na dostawę instalacji do produkcji energii cieplnej z odpadów o wartości 12 mln zł netto.

Cały artykuł na: http://www.newconnector.pl/

Rozmowa z Wojciechem Rychlickim – Prezesem Zarządu Spółki Ekokogeneracja S.A. – Gazeta Nowodworska , 24.06.2015, autor: Adam Stawicki

Z Wojciechem Rychlickim, Prezesem Zarządu Ekokogeneracja S.A. oraz spółki zależnej Ekokogeneracja Development Sp. z o.o., budującej na terenie Zakładu Energetyki Cieplnej w Nowym Dworze Maz. kotłownię do produkcji energii cieplnej z odpadów, rozmawia Adam Stawicki Nowodworska.pl

Cały wywiad na: http://www.nowodworska.pl/

Wywiad z Romanem Głosem – Prezesem Zarządu Zakładu Energetyki Cieplnej w Nowym Dworze Mazowieckim – Dziennik Gazeta Prawna – 27.01.2015, autor: Damian Baran

Z Romanem Głosem – Prezesem Zarządu Zakładu Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Nowym Dworze Mazowieckim, o otrzymaniu tytułu Lidera Rozwoju Regionalnego oraz inwestycji Ekokokogeneracja S.A., rozmawia Damian Baran z Dziennika Gazeta Prawna.

Cały artykuł: [pobierz] – plik.jpeg 211kb

Wywiad z Wojciechem Rychlickim – Prezesem Zarządu Spółki Ekokogeneracja S.A. – portal szczot.info – obywatelska strona regionu 24.07.2014, autor: Urszula Chudak

Rozmowa z prezesem Spółki Akcyjnej „Ekokogeneracja” – Wojciechem Rychlickim o przyszości energetyki i planowanej inwestycji na ziemi górowskiej.

Cały wywiad na: http://www.szczot.info/

Wywiad z Wojciechem Rychlickim – Prezesem Zarządu Spółki Ekokogeneracja S.A. – portal Newconnector.pl, 19.09.2013, autor: Artur Górski

Z Wojciechem Rychlickim, Prezesem Zarządu Spółki Ekokogeneracja S.A., o należącej do niej innowacyjnej technologii, budowie Grupy Kapitałowej, perspektywach dla rynku energii cieplnej oraz o wynikach finansowych, rozmawia Artur Górski z serwisu NewConnector.pl.

Cały wywiad na: http://www.newconnector.pl/

Konferencja dotycząca Technologii Instalacji Wodorowego Generatora Energii w Górze
10 września 2013 r. w sali narad Urzędu Miasta i Gminy w Górze odbyła się konferencja dotycząca: ,,Technologii Instalacji Wodorowego Generatora Energii EKOKOGENERACJA’’.

Uczestników spotkania przywitała Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, która podziękowała Prezesowi ZEC Jerzemu Bireckiemu za zaproszenie gości z firmy ,,Ekogeneracja S.A.” z Warszawy w osobach: Prezesa Zarządu Wojciecha Rychlickiego oraz Dyrektora ds. Inwestycji i Rozwoju Błażeja Dymaczewskiego.

Cały artykuł na stronie Urzędu Miejskiego w Górze: http://www.gora.com.pl

Energetyczne wykorzystanie odpadów w małych instalacjach – Nowa Energia, 1/2013.

Ekokogeneracja S.A. specjalizuje się w inwestycjach na terenie małych i średnich miast oferując kompleksowe rozwiązanie problemu odpadów przemysłowych i komunalnych w miejscu ich powstawania, połączone z możliwością ich energetycznego wykorzystania do produkcji energii cieplnej i elektrycznej.

Cały artykuł: [pobierz] – plik.pdf 2,41MB

Ekokogeneracja zbuduje ciepłownie opalane pierzem – Systemy Instalacyjne, luty 2013.

W Polsce powstaną kolejne instalacje produkujπce ciepło z pierza. Pierwsza z nich zostanie zbudowana w Wielichowie w Wielkopolsce,
druga w Trzebiechowie w województwie lubuskim. Obie zbuduje giełdowa Ekokogeneracja.

Cały artykuł: [pobierz] – plik.pdf 64MB

Ekokogeneracja S.A. wyprodukuje ciepło z pierza – portal energetykacieplna.pl, 28.01.2013.

Brytyjczycy wytwarzają ciepło z wyrzucanego jedzenia czy dzięki przetwarzaniu plastiku. W Polsce powstanie kolejna instalacja do produkcji ciepła z kurzego pierza.

Na kurzej fermie w Wielichowie, należącej do IKO Kompania Drobiarska, spółka Ekokogeneracja chce zbudować instalację do wytwarzania ciepła z pierza. – Technologia produkcji energii cieplnej stosowana przez Ekokogeneracja S.A. oparta jest na zgazowywaniu materiału wsadowego w postaci odpadów poprodukcyjnych z wykorzystaniem urządzenia do zgazowywania zwanego dalej Wodorowym Generatorem Energii – tłumaczy Ekokogeneracja. W tym przypadku wsadem będzie pierze. Do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Grodzisku Wielkopolskim wpłynęło już zawiadomienie o zamiarze rozpoczęcia budowy. Nie jest jeszcze znana moc planowanej inwestycji. Ile jednak energii można uzyskać dzięki wykorzystaniu kurzego bądź indyczego pierza?

Cały artykuł na: www.energetykacieplna.pl

Ekokogeneracja wyciśnie energię z odpadów Puls Biznesu 14.06.2012

Spółka z NewConnect wyemituje obligacje za 20 mln zł, by do końca roku postawić dwie instalacje.
Cały artykuł:[pobierz] – plik.pdf 1,2 MB

Ekokogeneracja S.A. zadebiutowała na rynku NewConnect – portal GPW Media, 25.05.2012.

W dniu 25 maja 2012 roku Ekokogenercja S.A. zadebiutowała na rynku NewConnect.

Transmisja z debiutu i prezentacja Spółki są dostępne na stronie GPW Media: gpwmedia.pl

Sposób na śmieci komunalne: wodorowy generator energii – portal Ecosilesia.com, 22.07.2011, autor:  Katarzyna Zalewska

W najbliższych latach odpady komunalne to gorące zadanie dla samorządów. Ciekawe rozwiązanie dla małych i średnich miast proponuje Ekokogeneracja S.A. O zamianie odpadów na energię cieplną i elektryczną dzięki ich technologii zgazowywania rozmawiamy z Wojciechem Rychlickim, Prezesem Zarządu Spółki.

Cały wywiad na: www.ecosilesia.com

WARTO INWESTOWAĆ W ENERGIĘ Z ODPADÓW – portal TFI.pl, 08.07.2011, autor: Piotr Kowalski

Energia elektryczna i cieplna wyprodukowana poprzez wykorzystanie odpadów jest energią tanią – koszt jej produkcji jej niezależny od jakichkolwiek tradycyjnych nośników energii takich jak gaz, węgiel, olej opałowy, których ceny w kolejnych latach będą rosły. Dlatego też inwestowanie w produkcję energii cieplnej i elektrycznej opartej o energetyczne wykorzystanie odpadów jest i opłacalne i bardzo perspektywiczne – mówi Wojciech Rychlicki, Prezes Zarządu spółki Ekokogeneracja.

Cały wywiad na: www.tfi.pl

EKOKOGENERACJA ZADEBIUTUJE NA NEWCONNECT – Gazeta Parkiet, 17.06.2011 autor: Tomasz Furman

Ekokogeneracja rusza ze sprzedażą nowych akcji serii D, z emisji których chce pozyskać do 1,5 mln zł – poinformował „Parkiet” Wojciech Rychlicki, prezes i ponad 70-proc. akcjonariusz spółki.

– Cenę emisyjną ustaliliśmy na 77 groszy. Po rejestracji nowych walorów planujemy wprowadzić je do notowań na NewConnect, co powinno nastąpić w wakacje – twierdzi Rychlicki.

Cały artykuł: [pobierz] – plik.jpg 33kb

ENERGIA Z ODPADÓW – portal elektroonline.pl, 15.06.2011, autor: Łukasz Szklanko

Ekokogeneracja S.A. specjalizuje się w zgazowywaniu odpadów i przetwarzaniu ich na energię elektryczną oraz ciepło. Spółka poszukuje możliwości inwestycyjnych poprzez spółki celowe na terenie małych i średnich miast oraz zakładów przemysłowych w Polsce.

O produkcji energii cieplnej i energii elektrycznej w oparciu o technologię zgazowywania odpadów komunalnych i przemysłowych rozmawialiśmy z Panem Wojciechem Rychlickim, Prezesem Zarządu Ekokogeneracja S.A.

Cały wywiad na: www.elektroonline.pl

ENERGIA ZE ŚMIECI NA GIEŁDZIE – Puls Biznesu, 30.05.2011, autor: Marta Bellon

Ekokogeneracja zmierza na NewConnect. Chce budować instalacje przerobu odpadów.

Śmieci to nie problem — przekonuje Ekokogeneracja. Spółka, która powstała w 2010 r., chce je przetwarzać na energię. Wykorzysta technologię zgazywania odpadów.

— Urządzenia będą przetwarzać odpady organiczne i nieorganiczne na gaz syntetyczny, który się spala produkując energię cieplną i elektryczną. Będą do nas trafiać odpady przemysłowe z zakładów i paliwo alternatywne z odpadów z zakładów komunalnych — mówi Wojciech Rychlicki, prezes Ekokogeneracji.

Cały artykuł: [pobierz] – plik .jpg 82kb


Aktualności: